Lazio është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italsië. Bardhekaltërit mpshtën Parmën me rezultatin 2-1.

Ishte sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ai i cili shënoi golin e fitores për lacialët, në minutën e 90-të të takimit. 26 vjeçari goditi me kokë një top të krosuar nga Parolo, duke tundur rrjetën e skuadrës kundërshtare.

Fillimisht, Lazio kishte kaluar në avantazh me anë të Parolo-s, por Parma arriti të regonte dhe barazoi rezultatin me Valentin Mihaila.

Bardhekaltërit nuk u……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.