Vendi ynë vijon të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike dhe në këtë mënyrë edhe për ditën e premte pritet që moti të jetë i vranët në të gjithë territorin (edhe pse nuk do të mungojnë intervalet e shkurtra me diell).

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Intensiteti mesatar pritet kryesisht në zonën e jugut dhe atë të……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.