Të mundur të martën e kaluar në Kupën e Italisë nga Spezia , Roma duhej ta kompensonte atë në kampionat. Dhe verdhekuqtë e nisën mjaft vrrullshëm sfidën, duke kaluar shumë shpejt në avantazh me Borja Mayoral ( 17-të). Një avantazh që zgjati shumë pak, pasi i riu Roberto Piccoli barazoi rezultatin( 24-të). Kur u kthyen nga dhomat e zhveshjes, Romakët vendosën të hidheshin sërish në sulm.

Borja Mayoral kaloi përsëri në epërsi verdhekuqtë (52-të) para se Rick Karsdorp (55-të) të……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.