Barcelona pas shumë vështirësive ka mposhtur Elchen.

Skuadra katalunase fitoi me rezultat minimal 0 – 2, përballje e vlefshme për javën e 20-të në La Liga.

Ishte mesfushori Frenkie de Jong që realizoi në minutën e 39-të, për të ndryshuar rezultatin. Gjatë gjithë ndeshjes Barcelona vazhdoi dominimin dhe golin e gjeti i sapo futuri në fushën e lojës Puig që pas asistimit te De Jong vulosi fitoren në minutën e 89’.

Ndërkohë, kujtojmë se blaugranasit ishin pa sulmuesi Lionel Messi që ishte i……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.