Real Madridi e ka mbyllur pjesën e parë me fitoren 3-0 në transfertë kundër Alavesit. Ekipi madrilen shënoi dy gola të bukur, fillimisht me Benzema që u shërbye si duhet nga Hazard dhe me një gjuajtje të mirë e pushoi në portë për 1-0.

This Hazard assist for Benzema’s goal…… pic.twitter.com/B9sQtokGUw
— #LennonOUT #WengerIN (@KieranCFC88) January 23, 2021

Goli i dytë dhe i treti i sfidës u shënua nga Hazard. Toni Kroos rikuperoi një top dhe dhuroi një asist fantastik me të majtën…….

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.