Barcelona me shumë vështirësi ka arritur që të kualifikohet në fazën tjetër të Kupës së Mbretit.

Katalanasit mposhtën 2-1 Rayo Vallecanon, ndërsa Lionel Messi në këtë sfidë u rikthye me gol pas pezullimit dhe kartonit të parë të kuq.

Serinë e golave në këtë ndeshje e hapi Fran Garcia 63’, por më pas Barcelona realizoi dy gola të tjerë për të mbyllur ndeshjen.

Pas një aksioni mirë të organizuar, Lionel Messi 70’ shënoi golin e barazimit pas një asistimi……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.