Pas një periudhe të vështirë te Atalanta gjatë dy muajve të fundit, për shkak të një debati me trajnerin Gian Piero Gasperini, fantazisti argjentinas Papu Gomez u transferua në kampionatin spanjoll te Sevilla, ku edhe bëri prezantimin zyrtar pasditen e sotme.

Papu Gomez tha se ndihet mjaft i lumtur që do të veshë fanellën e Sevillas dhe më pas solli në vëmendje faktin që në klubin andaluzian kanë luajtur shumë argjentinas, përfshi edhe legjendën Diego Armando Maradona.

“Kam folur me shumë djem dhe të……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.