U luajt këtë të enjte takim midis Napoli dhe Spezia. Fituesi i këtij kundërshtar do t’i bashkohet me Atalanta-s në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë, ndërsa Inter dhe Juve do të përballen me njëri-tjetrin në ndeshjen tjetër.

Skuadra e Gattusos zhvilloi një pjesë të parë të çmendur, duke shënuar plot 4 herë në portën e ekipit të Ardian Ismajlit, falë Koulibaly, Lozano, Politano dhe Elmas.

Në pjesën e dytë Napoli i uli ritmin, ndikuar nga avantazhi I thellë, madje Gattuso……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.