Мои рецепти – 10: 36 04/02
Вкусна и поздрава варијанта на вафли. 1. Се матат јајцата кратко со миксер. Се додава медот, таанот, циметот, стопениот путер и изгмечената со вилушка банана. Се мати кратко. 2. Кон ова се додава млекото,овесните снегулки, брашното и пецивото.

Репортер: Чоколадно суфле – лава колач

Факултети: Според германскиот закон, новото чоколадо со сок од какао не може да се нарекува чоколадо

Кафе пауза: Рецепт за вкусен и брз мус со црно чоколадо и јогурт

27 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.