NMD – 05: 17 06/02
Рецепт на “Вукица5” – Ролат Солза. Фин, едноставен, декоративен. Идејата за “солза” е моја, а бисквитот и кремот се приготвени според мојот најдраг рецепт за фин и брз ролат. Идеално за итни случаи кога немате многу време.

NMD: Сочен чоколаден колач со мерки на чаша и лажица – Бронхи коцки

ММС: Сочна пита со крем од ванила и гриз

Вечер Прес: Колач со состојки што ги имате дома – сочен и вкусен

40 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.