Дерби – 19: 35 21/02
Манчестер Сити ја оствари и осумнаесеттата победа по ред во сите натпреварувања, триумфирајќи со минимални 1:0 на гостувањето кај Аренал. Лидерот во Премиер лигата реализираше уште во втората минута кога Стерлинг погоди со глава по нафрлувањето на …

Gol.mk: ВИДЕО: Сити на Пеп продолжи да „меле“, до 18/18 кај Арсенал на „Емирати“

Спортски: Минимално, но сигурно: Сити триумфално на „Емирати“🎥

Спортски: Мурињо: Имаме проблем што јас како тренер не можам да го решам!

94 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.