Në orën 14: 00, luhet sfida mes Barcelonës dhe Cadiz, e vlefshme për javën e 24-t në La Liga.

Një ndeshje e rëndësihme për katalansit, por edhe e veçantë për kapitenin Lionel Messi, i cili do të luaj si titullar ndaj andaluzianëve.

Sulmuesi argjentinas zhvillon sot ndeshjen e 506 me fanellën e Barcelonës, duke u bërë lojtari me më shumë paraqitje dhe duke lënë pas tij një tjetër legjendë si Xavi Hernandez (505 ndeshje).

Përsa i përket ndeshjes, Barçës i duhen me patjetër tri……

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.