Глас на Америка – 17: 42 01/11
Војна меѓу роботски летала – иако звучи како научна фантастика, не е толку далеку од блиската реалност предупредуваат експерти во Вашингтон кои ги анализираат следните чекори во интензивираната руско-украинската војна, која веќе е во шестиот месец.

Курир: Иран и се заканува на Албанија со напади со беспилотни летала и ракети

+инфо: 1.000 НОВИ ДРОНОВИ И РАКЕТИ ЗА РУСИЈА ОД ИРАН До крајот на годината ќе стигне пратката за Кремљ

Кумановски м.: Поморски дронови – ново смртоносно оружје во арсеналот на Украина

14 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.