Gol.mk – 23: 34 01/11
Фудбалерите на Ливерпул го уништија перфектниот рекорд на Наполи во Лигата на шампионите, но и општо оваа сезона. Поразот на „Енфилд“ (2-0) беше прв сезонава за избраниците на Лучијано Спалети .

Sport 1: ВАР го урна Наполи, па Салах и Дарвин му пресудија за прв пораз сезонава по 17 меча (ВИДЕО)

Sport M: Прв пораз на Наполи на Енфилд, Ренџерс ја заврши европската турнеја за оваа сезона

Канал5: Навивачите на Ајакс направија хаос на улиците на Глазгов (ВИДЕО)

24 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.