А1 On – 11: 33 01/11
Премиерот Димитар Ковачевски ќе излезе на дуел со лидерот на опозициската ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски кога за тоа ќе дојде време. Тој денес на пуштањето во употреба на нова телекомуникациска опрема на АД МЕПСО, одговарајќи на новинарско прашање …

Опсервер: Ковачевски: Справувањето со енергетската криза не се прави преку дуел, туку преку работа и соработка

24Инфо: Државотворните одлуки на Ковачевски носат придобивки, 80 милиони евра помош од ЕУ

Centar: Ковачевски на трибина во Делчево: Државотворните одлуки носат придобивки, добивме 80 милиони евра помош од ЕУ

107 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.