Попара – 20: 34 01/11
Раперот бил застрелан во куглана во Хјустон Почина Тејкоф, член на групата „Migos“ со раперите Куаво и Офсет, пренесува „TMZ“. 28-годишниот рапер, со вистинско име Киршник Кхари Бол, бил смртно застрелан во куглана во Хјустон.

+инфо: УБИЕН РАПЕРОТ ТЕЈКОФ Член на една од најпопуларните групи во светот

Локално: Убиен раперот Тејкоф од „Мигос“

Репортер: (Видео) Во престрелка во Хјустон убиен е раперот Тејкоф од познатата хип хоп група Мигос

9 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.