Скопје инфо – 13: 30 19/02
Денеска (19.02.2023) во 01.25 часот на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие се сомничат дека извршиле кривично дело „тешка кражба“ на …

Zoom: Приведени двајца малолетници од Скопје, се сомничат за кражба

А1 On: Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

МКД: Две деца фатени по тешка кражба во Шуто Оризари

5 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.