Слободен Печат – 12: 40 24/02
На патниот правец помеѓу Железничка станица „Галичани“ и Железничката станица Прилеп, утрово околу 3 часот воз удрил во автомобил со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.Д.(39) од Прилеп. Како што информираат од МВР, М.Д.

Макфакс: Воз удри во автомобил: загина маж, а двајца се тешко повредени

Фактор: Воз удри во автомобил кај Прилеп, еден починат и еден тешко повреден

Скопје инфо: Трагедија: Воз удри во автомобил, загина едно лице, а друго е тешко повредено

17 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.