Сакам да кажам – 08: 39 24/02
Некогаш најмоќниот холивудски продуцент Харви Вајнстин молеше за милост пред судот во Лос Анџелес да му изрече нова, 16-годишна затворска казна за силување. Тој беше обвинет за напад врз актерка во хотелска соба за време на филмски фестивал во Лос …

Независен: Харви Вајнштајн осуден на 16 години затвор

Курир: Режисерот Харви Вајнстин доби уште 16 години затвор, веќе е осуден на 23

Точка: Поранешниот холивудски продуцент Вајнстин осуден на 16 години затвор поради силување

8 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.