360 степени – 00: 18 27/02
Спасувачки екипи и механизација за расчистување на патиштата се на терен, како и голем број полицајци кои ги исклучуваат возилата од сообраќај од патиштата кои се непроодни и ги упатуваат да се засолнат Снежната бура предизвика хаос во Хрватска.

Слободен Печат: Фото: Снегот ја отсече Далмација од остатокот на Хрватска, превртени и завеани возила

ТВ21: ФОТО: Снежно невреме ја зафати Хрватска – отворени прифатни центри

Независен: (Фото)Далмација отсечена од остатокот од Хрватска

7 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.