24 Ракомет – 13: 46 26/02
Екс тренерот на Металург и поранешен селектор на Македонија и Хрватска, Лино Червар, нема повеќе функција во тамошниот Сојуз. ХРС ја укина функцијата координатор на машките репрезентации и Червар остана без работа по Мундијалот во Полска и Шведска.

Дерби: Червар распали во свој стил: Ми приредија понижување

Sport 1: Червар: Хрватскиот сојуз ме понижи!

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.