Екипа – 13: 38 01/05
Манчестер Сити на 9. април гостува на Реал Мадрид во рамките од првиот 1/2 финален меч во Лигата на шампионите. Во англискиот клуб наводно е веќе запален алармот, затоа што белгискиот фудбалер Кевин Де Брујне е под знак прашалник за натпреварот.

Дерби: Сити му ја покажа мајсторијата и го натера Алварез да даде коментар за својот фантастичен гол (Видео)

Спортманија: Првиот меч Реал – Манчестер сити ќе биде осакатен со неиграње на најголемите мајстори?

Спортклуб: Можен проблем за Пеп: Еден од главните фудбалери на Сити под знак прашалник пред мечот со Реал

34 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.