Н.Македонија – 11: 38 01/05
Познато е дека чоколадото – темното, но не и млечното чоколадо, се смета за здраво уживање. Истражувањата потврдија дека, на пример, може да помогне во согорување повеќе калории. Темното чоколадо со 70 отсто или поголем удел какао, е богато со …

НМД: ДЕСЕРТ ВО ЧАША ЗА 5 МИНУТИ: Подобар е од оригиналниот Монте, од само неколку состојки

НМД: КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Се прави додека трепнеш, толку е сочен и вкусен, а најважно од сѐ е тоа што се изедува одма

Црнобело: Направете вкусни чоколадни брауни колачиња со капини – прсти ќе излижете

7 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.