Оff.net – 12: 40 02/05
Share Tweet Сподели По долго и тешко боледување, на 74 години почина легендарниот хрватски кошаркар Дамир Шолман. Почна во Младост Загреб, но речиси цела кариера ја мина во Југопластика каде стана најдобар поентер во историјата со 5.783 поени и …

Дерби: Хрватска тагува: Почина легендарниот Дамир Шолман (Видео)

Sport 1: Тажна вест од Хрватска: Почина најдобриот стрелец во историјата на Југопластика!

Сакам да кажам: Почина кошаркарската легенда Дамир Шолман

21 поврзани вести »

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.